Jakoś to będzie

www.spotkaniachirped.org.pl

Zasada „jakoś to będzie” nie jest szczególnie skuteczna, gdy kierujemy się nią podczas prowadzenia działalności gospodarczej. Podejście takie powinno być obce nie tylko nam, ale także osobom, z którymi nawiązujemy współpracę. Niestety szukając pośrednika w handlu zagranicznym możemy trafić na osobę, która właśnie w takich słowach, „jakoś to będzie” lub „czas pokaże” przedstawi przewidywane efekty swojej działalności. Czy warto zaufać takiemu agentowi?

Mimo że pytanie to jest raczej retoryczne, wielu niedoświadczonych przedsiębiorców daje się „złapać” w sidła współpracy z pośrednikami tego rodzaju. Brak doświadczenia i duży zapał do szukania odbiorców na rynkach w innych krajach sprawiają, że trudno jest odróżnić agenta godnego zaufania od agenta, który tylko chce sprawiać wrażenie godnego zaufania.

Od pośrednika mamy prawo wymagać konkretnych i jasno określonych działań, a także raportu z tych działań. Amator lub oszust nie będzie w stanie precyzyjnie określić, co ma zamiar zrobić, aby znaleźć dla nas najlepszego partnera. Nie będzie też mógł pochwalić się wykonami telefonami i efektami prowadzonych rozmów.

Zostaw komentarz